A Linux Libertine G betűkészlet új kiadásával a fenti címet szebben, olvashatóbban és tömörebben is lehet szedni, mivel gy ligatúrát kapott a kurzív betűváltozat. Ez és egyéb újdonságok ebben a PDF állományban meg is tekinthetők.
Év: 2010
Karácsonyi meglepetés Ausztráliából
Karácsony előtt igazi ajándékot hozott a posta Ausztráliából. Egy piros kottafüzetet, amelynek igényes szedése részben az OpenOffice.org Writerrel és a Linux Libertine G betűkészlettel készült. A mű szerkesztője és egyben szedője, Kim Bastin ugyan jelezte már e-mailben, hogy számíthatok az ajándékra, mégis nagy meglepetés volt kézbe venni a felbontás alapján ofszetnyomással (tehát 1200-2400 dpi-s felbontással) készült füzetet, és rácsodálkozni a Linux Libertine betűtípus szépségére, amit a nyomda tud visszaadni igazán.
OOo/LibO DTP mini FAQ
Azok számára, akik nem tudják/akarják követni rendszeresen, hogy mi folyik a Libo/OOo háza táján, illetve egyszerű “ész érveket” akarnak arra vonatkozóan, hogy miért érné meg szabad szövegszerkesztőre váltani, azoknak ajánlott ez a FAQ.
Elindult a LibreOffice.org!
Tegnap (dec. 24.) bejelentette a TDF, hogy elindult a LibreOffice.org weboldal. Ezzel összefüggésben, már – régóta – él a help.libreoffice.org is, illetve nemsokára elkészül az extensions.libreoffice.org a kiegészítők számára.
Az oldal dizájnja még nem végleges, változhat.
LibreOffice 3.3 RC2
A TDF bejelentette a LibreOffice 3.3 második kiadásra jelölt változatát, amely a projekt honlapjáról letölthető. A szokásnak megfelelően ez a kiadás számos fejlesztést és javítást tartalmaz, ugyanakkor a windowsos telepítőkészlet mérete szignifikánsan csökkent.
“LibreOffice 3.3 RC2” bővebben
Az Oracle bejelentette az Oracle Cloud Office és az Oracle Open Office 3.3-at
Az Oracle december 15. bejelentette, hogy megjelent az Oracle Cloud Office és Oracle Open Office 3.3-as verziója. A bejelentés itt olvasható.
Lior Kaplan blogbejegyzésében felteszi a kérdést: mi a helyzet az openoffice.org-al? Abból ugyanis az rc8 hamarosan kiadásra kerül, ráadásul rengeteg fejlesztő (ő is) sokat dolgozott a 3.3-as kiadáson.
Felmerül benne a kérdés: hogyan adhat ki az Oracle végleges változatot, ha a közösségi kiadásból még nem jelent meg végleges változat? A bejegyzés végén örömét fejezi ki, hogy létezik a LibreOffice és a The Document Foundation
Interjú Vajna Miklóssal
Mivel sokan szeretik tudni, hogy egy-egy projekten belül vannak-e magyarok, s azok pontosan „kicsodák”, talán nem lesz meglepő, hogy Vajna Miklóssal is készített egy interjút a TDF blog.
Az interjú (eredetileg) angolul van, s elérhető a TDF blogon.
Azok, akik nem tudnak – kellőképpen – angolul elérhető (Miklós tolmácsolásában) a magyar nyelvű változat.
OpenOffice.org 3.3 kézikönyvek
Az OpenOffice.org 3.3 fejlesztése továbbra is halad (jelenleg az rc 7-nél), eközben nem feledkeztek meg a dokumentáció fejlesztéséről, bővítéséről, frissítéséről sem.
Jean Hollis Weber nemrég bejelentette, hogy elérhetőek az OpenOffice.org 3.3 könyvei – “természetesen” digitálisan. Akik szeretik a könyvek “szagát” azoknak a Lulu árulja a köteteket.
Egyelőre a Getting Started kötet érhető el fejezetenként vagy egyben, az új (leendő) OpenOffice. org 3.3-hoz.
LibreOffice fejlesztői közösség Brazíliában
A The Document Foundation (TDF) bejelentette, hogy üdvözli a BrOffice Centre of Excellence for Free Software (BrOffice Szabad Szoftver Kompetenciaközpont) létrehozását.
A LibreOffice alapokon nyugvó BrOffice, a nagyvállalati támogatóktól független fejlesztői központot hoz létre, amelynek feladata a LibreOffice és más nyílt forrású projektekben való aktív fejlesztői részvétel. A Foz do Iguaçuban lévő kompetenciaközpont létrehozását a BrOffice projekt mellett az Itaipu Binacional és az Itaipu Technological Park Foundation is támogatja.
LibO desing – útiterv
Christoph Noack a LibreOffice designere egy levelezőlistát jelentett be nemrég, melyen minden, a dizájnnal kapcsolatos információt meg lehet osztani, valamint meg lehet vitatni.
El is kezdődött egy vita, mely a LibreOffice dizájnjának útitervét rögzítené. Az útiterv-tervezet és a hozzá kapcsolódó szál itt kezdődik.
Azok, akik kíváncsian várják, hogy – vélhetően – hogyan fog kinézni a LibreOffice honlapja a 3.3-as kiadásakor annak mindenképpen célszerű olvasni a listát.