A LibreOffice dizájncsapata szavazást hirdetett, hogy milyen kabalája legyen a LibreOffice-nak. A dizájncsapat blogbejegyzésében részletesen írt arról, hogy miért fontos a projekt életében a kabala.
A kabalajelöltek a https://imageboard.documentfoundation.org/posts oldalon nézhetőek meg.
Részletek a csapat blogjában.
Egy kis update: a szavazast visszavontak, mert sok balhe volt korulotte. Nem kerultek be a vegso szavazasba olyanok, amit nagyon sokan jonak tartottak, es bekerult jopar olyan, ami erosen plagiumgyanus.
Ezen sokan fellazadtak, trollkodtak, mindenfele dolgokkal vadoltak a szavazas lebonyolitoit, stb., igy nem lesz szavazas.
Tovabbi infok: https://design.blog.documentfoundation.org/2017/11/16/mascot-progress/
A legjobb kabala és reklám a kevesebb bug.
Most hogy a magyar nyelvű hibabejelentő gyakorlatilag minden formájában megszűnt, legalábbis az általam ismert linkekről nem elérhető, pláne van fontosabb dolog is, mint a “kabala”.
Inkább a javításokkal kellene foglalkozni.
Jó, tudom: vannak önkéntesek, akik “ehhez értenek” csak, és ha már ingerenciájuk van erre, hát csinálják; reklámnak jó (lenne)…
A “szabad” = “madár” koncepció nyilván azért lenne jó, mert ez az asszociáció létezik szinte minden nyelvben.
De – például – a “béna, esetlen pingvin” több szempontból se lenne jó választás. Erősíti azt a téves képzetet a reménybeli felhasználókban, hogy csak a Linuxhoz jó a LibreOffice, pedig az egyik igen nagy előny a multiplatformos kialakítás. Aztán meg: a pingvin madár ugyan, de pont repülni nem tud…
off:
A bagoly madár is, repül is, “okos” is, de munkaidőben alszik… 🙂
on:
Ha pedig a kabalákat lopták valahonnan, az végképp ellen-reklám a szoftvercsomagnak…
Az allatos asszociaciokkal reszben egyetertek. A bagoly ejjel aktiv, de en is, tehat nekem ez nem okoz disszonanciat:), meg egyebkent is a bolcsesseg szimboluma. Ezzel nincs gond. Azzal viszont igen, hogy 1: agyonhasznalt, 2: a konkret palyazat lopott.
A kabalaallat szerintem fontos, ha nem csak power usereknek akarjuk vonzova tenni, hanem pl. kezdoknek es/vagy gyerekeknek is. Ketgyerekes gyakorlo apukakent tudom. 🙂
A magyar nyelvu hibabejelento jo lenne, ha mukodne, de mivel a bejelentett hibak sok eves atfutassal javulnak meg (ha egyaltalan), ezert az eredmeny inkabb lenne kiabrandito a bejelentoknek, mint segito.
Arrol nem is beszleve, hogy aki csak magyarul tud, az nem tudja ellenorizni, hogy az adott bug be van-e jelentve a LO bugzillajaban, es tulnyomoresz DUPLICATE-eket eredmenyezne. Szerintem ennel jobb, ha valamilyen magyar nyelvu forumon (pl. a LO levlistan) kerdez, es ha ott is azt mondjak a tobbiek, hogy tenyleg bug, akkor valaki bejelentheti heleyette.