A The Document Foundation bejelentette a LibreOffice 4.4 megjelenését, amely a kilencedik főkiadás a LibreOffice projekt megszületése óta. A LibreOffice 4.4-ben elsősorban a felhasználói felület modernizálása jelenti az újdonságot.
A LibreOffice 4.4 fejlesztése során sok időt töltöttünk a felhasználói élmény fokozásán és a felhasználó felület szépítésén. – mondta Jan Holesovsky (Kendy), a Membership Committee tagja, és a design team vezetője. Befejeztük a párbeszédpanelek átalakítását, átterveztük a menüket, az eszköztárakat, és az állapotsorokat a jobb használhatóság érdekében. Új ikonokat adtunk a fekete-fehér Sifr ikontémához, és ezt tettük alapértelmezetté Mac OS X platformon. Kifejlesztettünk egy új színválasztót, javítottunk az oldalsávok integrációján, és sok egyéb apró módosítást végeztünk a felhasználói felületen a modern „felhasználó élmény” trendeknek megfelelően.
A LibreOffice 4.4 más területeken is nagyot fejlődött:
- OpenGL diaátmenetek Windows alatt is, és új OpenGL keretrendszer a VCL-ben Windows, OS X és Linux alatt;
- PDF-fájlok digitális aláírása exportáláskor Windows, OS X és Linux rendszeren (Windows alatt a beépített tanúsítványkezelő segítségével);
- Csomagolva vannak az ingyenes Carlito és Caladea betűkészletek a Microsoft Calibri és Cambria helyettesítésére. Ez mérsékli a betűkészletek különbözőségéből adódó hibákat OOXML-fájlok megnyitása esetén;
- Önkéntesek által tervezett, új alapértelmezett sablonok;
- Az Impress mesteroldalainak vizuális szerkeszthetősége;
- A Writerben Változások követésének segítése egy eszköztárral és automatikus javítás fejlesztése;
- Javított importszűrők a Microsoft Visio, a Microsoft Publisher, az AbiWord és a Microsoft Works fájljaihoz;
- Új importszűrők az Adobe Pagemaker, a MacDraw, a MacDraw II és a RagTime for Mac fájljaihoz;
- Minden platformon javult a multimédia támogatása.
A LibreOffice 4.4 új funkcióinak részletes leírása és a fejlesztők megnevezése a megtalálható a The Document Foundation wikioldalán.
A technikai részletek iránt érdeklődő emberek olvassák el Michael Meeks „LibreOffice under the hood” című blogbejegyzését is.