Elkészült a Writer-kiegészítőként telepíthető LibreLogo programozási környezet 0.1-es változata, és egy átfogó, a (már korábban is a Nemzeti alaptanterv részét képező) teknőcgrafikát és algoritmusokat is bemutató kézikönyv. A Számítógép-programozás mindenkinek – LibreLogo c. kiadvány nyomdai minőségű ábraanyaga egyben példája a LibreLogo egyszerűen elkészíthető és kezelhető teknőc-vektorgrafikájának. A könyv képes összefoglalója külön is letölthető, ahogy a Linux az oktatásban konferencia frissített LibreLogo bemutatója is. További anyagok: példaprogramok (ODF állományként) és a LibreLogo nyomdai lehetőségeit szemléltető iskolai poszterek (például az új NAT részét képező sakkhoz).
A LibreLogo-fejlesztés egyik célja a szabad programok közoktatásban való népszerűsítése mellett, hogy a különböző informatikai témák egymást erősítve, egységes keretben kerülhessenek tárgyalásra az iskolai oktatásban. Így a teknőcgrafika és algoritmusok, a vektorgrafikus alakzatok interaktív kezelése, a képkezelés a szövegszerkesztőben, a kiadványszerkesztés és az emelt szintű programozás mind megvalósítható a LibreOffice-on belül a LibreLogo segítségével. A LibreLogo hibrid Logo-Python nyelvével és Python adatszerkezeteivel (lásd a LibreLogo kézikönyvben) a kisiskolás kortól kezdve készíthet fel az emelt szintű informatika érettségire (ahol idéntől választható programozási nyelv a Python).
A LibreLogo fejlesztés fő támogatója az FSF.hu Alapítvány volt, az alapítvány Szabad út oldalán LibreLogo fórum indult az informatikatanároknak és más érdeklődőknek.